Sergi Hakkında

“ Sanatçıların gereksiz olduğunu düşünüyorsanız, karantina sürecini müzik, kitaplar, şiirler, filmler ve resimler olmadan geçirmeyi deneyin!” Ünlü Amerikan yazarı Stephen King’in attığı tweet sanat ve hayat ilişkisi üzerine harika bir tespit olmasının yanında yeni soruları da beraberinde getiriyor. Örneğin, hayatın normlarının değişmesi olarak anladığımız yeni normaller sanat adına ne gibi değişiklikler getirmiş olabilir? Hayat hızının ve hareketliliğinin azalması evde geçirilen uzun günler sanata olan ihtiyacı neden artırmış olsun? Sanatsal taleplerimizin artması, salgının bizlere dayattığı uyum gösterme zorunluğundan mı, ev içi iletişimsizliklerinin getirdiği yalnız kalma durumu ile baş etme çabasından mıdır? Bu soruların görece birçok cevabı olsa da, “zaman” ve “öncelikler” deki dönüşüme odaklanmak daha doğru gibi. Bunun yanında salgın nedeniyle yaşamak zorunda kaldığımız asosyal hayat zaman ve önceliklerin de paylaşılmasına engel. Bu iki kavramın kullanılmasında meydana gelen dönüşümün dayattığı zorunlulukların tanıştırdığı ve alıştırdığı yeni şeyler bizlere güzellikler yaşatmış olsa da umarız ki bizi birbirimize yabancı yapmaz. Umarız ki, salgın döneminde sanat virüsünün bulaştığı kişilerle yeniden ve daha çok katılımla keseriz kurdelelerini sergilerimizin, açarız kapılarını konserlerin ve kitap imza günlerinin, söyleşilerin…

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim elemanları olarak zamana, önceliklerimize ve özellikle dayanışmaya verdiğimiz önemle salgınla başa çıkılabileceği bilinciyle hareket ediyoruz. Hevesimiz ve çabamız sanat virüsünün daha fazla insana ulaşmasını sağlamak, salgın sonrası sanatın gerçeklik sahnesine dönüşünü daha çok katılımla ve birlikte kutlamak.

Bu düşünce ve duygularla düzenlediğimiz “ Karantina II” isimli sergimizle tüm sanatçıların ve sanatseverlerin 15 Nisan Dünya Sanat gününü kutluyor, sergimize katılımları dolayısıyla sanatçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

“Evde, sanatla ve sağlıkla kalın”

Prof. Dr. Orhan TAŞKESEN

SERGİ DÜZENLEME KURULU

Birim Yetkilisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  Eğitim Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. Mücahit KAĞAN

Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları

Doç. Dr. Erdem YAVUZ

Doç. Dr. Alper KAŞKAYA

Güzel Sanatlar Eğitimi

Resim İş Eğitimi Ana Bilim Dalı

Öğretim Üyeleri:

Prof. Dr. Orhan TAŞKESEN (Bölüm Başkanı)

Doç. Dr. Selma TAŞKESEN (Ana Bilim Dalı Başkanı)

Doç. Dr. Funda NALDAN CİMİNLİ

Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin ÖZNÜLÜER

Dr. Öğr. Üyesi Ebru GÜLER

Dr. Öğr. Üyesi Yasemin GÜL

Arş. Gör. Güneş DEMİR

Arş. Gör. Şeyda TANOĞLU

Bilgi İşlem Destek 

Öğr. Gör. Yaşar CEYLAN

M. Aykut ALTUNKURT

Adres

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 

Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü

Resim İş Eğitimi Ana Bilim Dalı

Yalnızbağ Yerleşkesi Zemin Kat

Erişim:

15 Nisan 2021 17:00 itibariyle erişime açık kalacaktır.

%d blogcu bunu beğendi: